Hakkımızda

Etik değerlerin gözetildiği, profesyonel bir psikolojik hizmetin ihtiyaç olduğunu görerek yola çıkan ekibimiz, profesyonel bir hizmetin ancak profesyonel bir ekiple verilebileceğinin inancıyla Mart 2018’de Simurg Psikolojiyi kurdu. Deneyimli, alanında uzman ve dinamik bir ekip tarafından kurulan Simurg Psikoloji terapinin yürünecek bir yol olduğu felsefesinden hareketle Simurg ismini tercih etti. Hedefimiz ise tıpkı efsanedeki gibi bir içsel yolculuk aracılığıyla insanların kendi hayatlarının öznesi olmasını sağlamak, başka bir deyişle küllerinden yeniden doğmasına aracı olmaktır.

Simurg Psikoloji kurulduğu günden beri hem yetişkinlere hem de çocuklara profesyonel bir psikoterapi hizmeti sunmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Psikolojinin farklı ekollerini benimseyen ve kullanan terapistlerin varlığı Simurg Psikolojiyi hem zenginleştirmekte hem de daha güçlü bir şekilde sorunlara çözüm üretmesine olanak yaratmaktadır. Diğer taraftan merkezimizde gerçekleştirdiğimiz eğitimler terapistlerimizin her zaman kendilerini geliştirmelerini sağlamaktadır. Deneyimle dinamizmi birleştirmenin adresi Simurg Psikoloji üç terapi odası, iki oyun odası, bir de bekleme odası ihtiva etmektedir. Merkezimizdeki bütün terapistler sadece eğitimli ve deneyimli oldukları alanlardan danışan kabule etmektedirler.  

Diyarbakır’da oldukça merkezi bir yer olan Ceylan AVM’nin karşısında yer alan merkezimizin girişi Urfa yolu üzerindedir ve Ceylan AVM ye yürüme mesafesindedir. Merkezi bir yerde olması ama görece sakin bir binada olması Danışmanlık Merkezimizi hem kolay ulaşılabilir kılmakta hem de mahremiyeti korur hale getirmektedir.