Mesleki Eğitimler Birimi

Güçlü bir uzman ekip olarak yola çıkan Simurg Psikoloji ekibi bir yandan uzmanlığını ve deneyimini kullanırken diğer taraftan da dinamik bir yapıda kalmaya dikkat etmektedir. Bu sebeple çeşitli eğitimler düzenlemekte böylece hem ekibin bilgi ve deneyimini artırmakta hem de Diyarbakır'daki ve çevre illerdeki diğer terapistlere çeşitli olanaklar sunmaktadır. 

Bu amaçla düzenlediğimiz ilk eğitim olan Bilişsel Davranışçı Terapi Temelli Süpervizyon eğitimimiz Temmuz 2018'de başlayıp Haziran 2019'da bitti. Yaklaşık 20 yıllık klinik deneyime sahip Klinik psikolog Pınar Önen tarafından verilen bu eğitim 240 saatlik olup hem diğer benzerlerine göre en uzun süreli eğitim idi hem de özenle hazırlanmış programı nedeniyle oldukça profesyonel bir eğitim idi.   Bu Eğitim programına olan yoğun talep nedeniyle düzenlediğimiz ikinci BDT temelli  süpervizyon eğitimiz ise halen devam etmektedir. 

Düzenlediğimiz eğitimlerin yanında akran süpervizyonu temellinde çeşitli çalışmalarla da mesleki bilgi ve becerimizin gelişimini sağlamaktayız.